Алегри прифатил понуда од Саудиска Арабија

664533277af2d.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKМасимилијано Алгери доби отказ во Јувентус по 48 часа откако го освои Купот на Италија. Алегри имаше свое шоу крај аут-линијата во финалето против Аталанта и токму неговото недолчно однесување ги натера клупските челници да му врачат отказ.

Јувентус разаочара сезонава и покрај тоа што избори место во Лигата на шампионите и го освои Купот.

Алегри во петокот доби отказ, а дел од италијанските медуми во понеделникот објавија дека тој веќе добил понуда за работа.

Понудата била испратена од Саудиска Арабија, не се наведува за кој клуб станува збор, но како што пишуваат медиумите Алегри решил да ја прифати само поради изворедните финансиски услови што му биле понудени.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK