–>

Тотенхем нема да им го позајми Перишиќ на Јунајтед

234-1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Челниците на Манчестер jунајтед стапиле во контакт со менаџерот на Иван Перишиќ во обид да се договорат за позајмица од Тотенхем, но досега добиле одбивање, дознава „Фудбал трансфер“, во текстот насловен: „Ексклузивно: Спарс одбија да им го позајмат Иван Перишиќ во Манчестер јунајтед.’

„Црвените ѓаволи“ бараат краткорочна замена за Лук Шо, откако дефанзивецот заработи повреда што може со месеци да го оддалечи од фудбалските терени.

Една од опциите за која размислуваат на „Олд Трафорд“ е Перишиќ, но нивната првична понуда не беше не ги задоволи апетитие на Даниел Леви.

34. годишниот играч од средниот ред дојде од клупата за резерви во победата на Тотенхем од 2:0 против Бурнмаут во саботата, а исто така одигра значајна улога во победата со ист резултат против Манчестер јунајтед минатиот викенд.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK