Реал без Чуамени во финалето на ЛШ

1716588428-071__RMCFCB20240508_068.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKГолем хендикеп за тимот на Карло Анчелоти.

Првотимецот на Реал Мадрид Аурелиен Чуамени ќе го пропушти претстојното финале во Лигата на шампионите против Борусија Дортмунд поради повреда на стапалото, изјави тренерот на клубот Карло Анчелоти.

„Нема да биде подготвен за финалето, ќе се фокусира на рехабилитацијата за да биде подготвен за ЕП“, изјави Анчелоти.

Чуамени се повреди на реванш полуфиналниот натпревар од Лигата на шампионите против Баерн Минхен.

Финалето во Лигата на шампионите е закажано за 1 јуни.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK