–>

Седум ракометари заминуваат од шампионскиот тим на Еурофарм Пелистер

eurofarm-pelister
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Со доделување на свечени подароци, синоќа во Битола, Еурофарм Пелистер се раздели со ракометарите кои на крајот од оваа сезона го напуштаат клубот.

Во новото домашно и меѓународно натпреварување, боите на битолчани нема да ги бранат Гоце Ојлески, Милорад Кукоски, Мартин Велковски, Себастијан Хенеберг, Мохамед Суси, Усама Хосни и Бојан Маџовски.

Според востановената традиција, јавна благодарност за придонесот во клубот и успех во понатамошната кариера на ракометарите што заминуваат од Битола им посака претседателот на РК Еурофарм Пелистер, Зоран Стерјев.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK