May 29, 2023

Димитриевски за законите за „Бехтел и Енка“: Повеќе од сигурен сум дека истиот проект ќе биде предмет на истрага, следната година ќе има нова власт и ќе биде неминовно да се направи истрага

Градоначалникот на општина Куманово Максим Димитриевски во вечерашното гостување во „24 Анализа“ на телевизија 24 во однос на законите за

Прочитај повеќе »

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ нема да се согласи за промена на Уставот под овие околности и со овој бугарски диктат, ниту сега, ниту во иднина

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за време на денешната трибина во Делчево истакна дека повеќе од 80 проценти од македонскиот

Прочитај повеќе »