–>

Проблем за Баерн, се повреди Мусијала

80f76.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Баерн на почетокот на сезоната остана без највлијателниот играч. Џамал Мусиала (20) на тренинг ја скинал задната ложа на левата нога и извесно време нема да биде во тимот.

Офанзивниот играч за врска, кој настапува и за германската репрезентација, во среда замина на дополнителни прегледи, по што точно ќе знае колку време ќе мора да се рехабилитира.

Според „Трансфермарк“, Мусиала е највредниот фудбалер на Баерн. Се проценува на 110 милиони евра. Освен него, на тренерот Томас Тухел не му се на располагање бековите Бенжамин Павард кој според клубот има грип и Рафаел Гереиро кој се опоравува од повредата на мускулот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK