Потер се враќа во Брајтон?

3d2e8c92-a4c6-407e-81fa-1f0a44881216.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKГрем Потер е кандидат за нов менаџер на Брајтон, пренесуваат британските медиуми.

Потер (49) беше менаџер на Брајтон од 2019 до 2022 година, кога реши да ја прифати понудата од Челси да се пресели на „Станфорд Бриџ“, каде не се прослави.

Тој беше на клупата на сините од септември 2022 до април 2023 година, а моментално е без ангажман.

Брајтон е без менаџер, откако италијанскиот стручњак Роберто де Зерби го напушти клубот по завршувањето на сезоната.

Фудбалерите на Брајтон ја завршија сезоната во Премиер лигата на 11. место на табелата со 48 бодови.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK