–>

„Пола“ Манчестер сити номиниран за наградата „The Best“

„Пола-Манчестер-сити-номиниран-за-наградата-„The-Best.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

ФИФА ги објави номинираните за наградата „The Best“, која се доделува на најдобрите фудбалери и тренери во светот. Во конкуренција за прстижната награда се наоѓаат 12 фудбалери. На листата се наоѓаат Меси, Де Брујне, Халанд, Мбапе…

Доделувањето на наградата ќе се одржи во петок, 6 октомври.

Номинирани за наградата „The Best“:

Хулијан Алварез (Манчестер сити)
Марсело Брозовиќ (Интер)
Кевин Де Брујне (Манчестер сити)
Илкај Гундоган (Манчестер сити)
Ерлинг Халанд (манчестер сити)
Родри (Манчестер сити)
Квича Кварацхелија (Наполи)
Килијан Мбапе (ПСЖ)
Лионел Меси (ПСЖ/Интер Мајами)
Виктор Осимхен (Наполи)
Деклан Рајс (Вест Хем/Арсенал)
Бернардо Силва (Манчестер сити)

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK