Осуммина ќе го напуштат Тотенхем

Tottenham-Players.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKМенаџерот на Тотенхем, Ангелос Постекоглу планира големи промени во летниот преоден рок.

Англиските медиуми објавија дека на трансфер листата се Пјер-Емил Хејбјерг, Џовани Ло Селсо и Брајан Хил, додека во тимот нема да има место и за фудбалерите кои минатат сезона беа позајмени во други клубови: Џо Родон, Џед Спенс, Серхио Регилон, Танџи Ендомбеле и Тангага.

Исто така, се верува дека во случај на вистинска понуда, клубот ќе го продаде и дефанзивецот Емерсон Ројал, за кого наводно е заинтресиран Милан.

Постекоглу во неколку наврати, особено на крајот од сезоната, повтори дека на Тотенхем му недостасуваат амбиции и менталитет да освојува трофеи.

Тоа најмногу го потврди фактот што пред последното коло многу навивачи посакуваа пораз од Манчестр сити, за нивниот најголем ривал Арсенал да не стане шампион.

Тотенхем наредната сезона ќе ќе игра во Лига Европа.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK