Олимпијакос има нов тренер

martinez_2343423432
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Скромните резултати во Лига Европа и домашниот шампионат, придонесоа Олимпијакос да се раздели со тренерот Диего Мартинез.Нов тренер на грчкиот великан е Португалецот, Карлос Карвајал.

Карвајал остана без работа по завршувањето на минатата сезона. Селта од Виго не му го продолжи договоорт туку на неговото место го донесе афа Бенитез.

Карвалхал ги постигна првите забележителни резултати како тренер на Виторија Сетубал, а покрај во родната земја, работел и во Турција, Англија, Обединети Арапски Емирати, Шпанија и Грција, каде пред деценија и пол го предводеше Астерас.

Португалецот дебито на клупата на Олимпијакос ќе го има викендов против Пансераикос.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK