–>

Ограбен домот на Рамос додека тој го играл натпреварот со Ленс

Ограбен-домот-на-Рамос-додека-тој-го-играл-натпреварот-со.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДомот на Серхио Рамос бил ограбен минатата среда додека тој со Севилја го играл натпреварот против Ленс во Лигата на шампионите (1:1).

Како што пренесува сајтот „АБЦ“, се се случило на 20 септември, додека неговата сопруга Пилар Рубио имала деловни обврски во Севиља.

Нивните четири деца биле во станот со нивната дадилка. Крадците незабележано влегле во станот и исто така си заминале со пленот.

Втор пат му се случува на Рамос да биде ограбен. Првиот пат тоа му се случи во Мадрид, во 2012 годин, додека играше за Реал.

Foto/ EPA

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK