Новак Ѓоковиќ пристигна во Минхен за да ги бодри играчите на Србија против Данска

novak-djokovic-rolan-garos-2.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСрпскиот тенисер Новак Ѓоковиќ пристигна во Минхен за да ги бодри играчите на Србија против Данска, потврдија за Танјуг.

Ѓоковиќ во решавачкиот меч на „орлите“ за пласман во нокаут фазата дојде директно од Лондон, каде што почна да тренира претходните денови во обид да се подготви за настап на Вимблдон.

Натпреварот меѓу Данска и Србија во третото коло од групата Ц на Европското првенство се игра од 21 часот во Минхен.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK