–>

Монеке: Се кладев со Ледеј и Нанели, очекувам да исплата кога ќе дојдам во Белград

Монеке-Се-кладев-со-Ледеј-и-Нанели-очекувам-да-исплата.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЧима Монеке, кошаркарот на Баконија, во петокот, ги постигна клучните поени во победата на неговиот тим над Партизан во Евролигата. На една секунда до крајот, Нигериецот ја задржа концентрацијата и ги погоди двете слободни фрлања, со кој Басконија славеше 83:82.

Додека се подготвуваше да ги изведе слободните фрлања, кошаркарите на Партизан Зек Лидеј и Џејмс Нанели се обидоа да му ја пореметат концентрацијата, не успеаја.

„Прво што сакам да кажам е дека тој момент на крајот од натпреварот против Партизан веќе ми стана еден од омилените во кариерата. Тоа е суштината на спортот, натпреварувањето. Затоа сите гледаме кошарка и уживаме во спортот“, изјави Монеке за Моцартспорт и дополни.

„Мислам дека сите можеа да видат за што зборуваме. Тие велеа дека дефинитивно нема да ги погодам двете слободни фрлања, а јас им реков дека нема шанси да промашам. На крајот се обложивме. Се кладевме во месечна плата дека ќе ги погодам двете, очекувам да ме исплатат кога ќе дојдам на мечот во Белград за да играме со Партизан. Затоа го покажував знакот за долар по натпреварот“.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK