Матс Хумелс во Шпанија

mats-humels
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПоранешниот стопер на Борусија Дортмунд, Матс Хумелс се приклучува на Мајорка!

 

Повеќе извори од Германија денеска потврдија дека Хумелс одлучил да се пресели во потоплите региони, а ја избрал Мајорка бидејќи таму има куќа и сака да живее во Шпанија.

Хумелс одбил бројни попрофитабилни понуди, бидејќи парите не му биле приоритет, туку сакал да остане во Европа во една од најсилните лиги.

Тој ќе заработи само три милиони евра бруто заработка, со што ќе потврди дека квалитетот на неговиот живот и лигата во која настапува се пред се.

Хумелс го напушти Дортмунд како слободен играч, а претходно беше во лоши односи со тренерот Един Терзиќ, кој исто така ја напушти Борусија.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK