–>

Малта не смее да се потцени, нема аутсајдер во модерниот фудбал

Малта-не-смее-да-се-потцени-нема-аутсајдер-во-модерниот.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Македонската репрезентација во Малта денеска ќе го има официјалниот тренинг пред утрешниот квалификациски натпревар за пласман на ЕП 2024 против домашната селекција.

Дефанзивецот, Ѓоко Зајков смета дека пристапот треба да биде одговорен и вистински во намерата да победиме против Малта.

„Малта не е наивен противник. Треба да одиграме одговорно и фокусирано. Во денешниот фудбал не постојат аутсајдери. Ни треба вистински пристап и максимален ангажман од сите во тимот”.

Фото/ ffm.mk

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK