НБА ги одреди најдобрите одбранбени петорки за сезоната 2022/23

nba
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

НБА ги објави идеалните дефанзивни петорки за сезоната 2022/23. Најмногу гласови (96) доби кошаркарот на Мемфис Џерен Џексон.Во првата најдобра одбранбена петорка се најдоа: Џерен Џексон (Мемфис), Брук Лопез (Милвоки), Алекс Карузо (Чикаго), Еван Мобли (Кливленд) и Дру Холидеј (Милвоки).

Втора петорка: Бам Адебајо (Мајами), Оџи Ануноби (Торонто), Дилон Брукс (Мемфис), Дрејмонд Грин (Голден Стејт), Дерик Вајт (Бостон).

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK