Кливленд ја освои летната НБА лига

cleveland
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Кливленд кавалирс рано утрово го совлада Хјустон рокетс со 99:78 (28:14, 23:30, 28:15, 20:19) во финалето на летната НБА-лига.Предводник до триумфот на Кавалирс на натпреварот одигран во Лас Вегас беше Ајсаја Мобли со 28 поени и 11 скока.

Кливленд минатата сезона се пласираше во плејофот, губејќи во првото коло од Њујорк никс.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK