Јокиќ и Дончиќ стартери на Ол стар натпреварот

Јокиќ-и-Дончиќ-стартери-на-Ол-стар-натпреварот.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПознати се стартните петорки за Ол-стар натпреварот во Индијанаполис. По 2017 година, мечот на сите ѕвезди повторно ќе се игра по стариот систем, Истокот против Западот.

Во стартната петорка на Западот ќе бидат ѕвездите на Денвер и Далас, Никола Јокиќ и Лука Дончиќ.

Заедно со нив во тимот ќе бидат капитенот на тимот е Леброн Џејмс кој по 20-ти пат ќе игра на Ол-стар натпреварот, односно Кевин Дурант и Шеј Гилџес Александер.

Истокот го има капитенот Џанис Адетокумбо, кој го бележи својот осми настап, како и неговиот соиграч од Милвоки, Демијан Лилард.

Тука се и актуелниот МВП Џоел Ембиид, како и Џејсон Тејтум и Тајрис Халибартон.

Ол-стар натпреварот ќе биде на програмата на 19 февруари во домот на Индијана Пејсерс.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK