И судиите имаат свои навивачи

1719580314-GettyImages-2157841273-900x600-1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНа Европското првенство во Германија свои навивачи имаат и судиите.

Навивачите на различни начини го слават годинешното Европско првенство, но има и четворица Французи кои на необичен начин дојдоа во центарот на вниманието.

Шкотите ја преплавија Германија и ги воодушевија сите што ги сретнаа таму.

За „лалињата“ од Холанѓаните нема потреба да се трошат зборови,

Што да се каже за Турците, едноставно ова се навивачи кои може да ги посака секој.

Но се чини, најинтересни се четворицата Швајцарци, кои се навивачи на сите судии на ЕП.

Облечени во судиски дресови со транспаренти „Без судии, нема партија“, „Судија, твој дрес те молам“ го бодреа Хесус Жил Манцано.

А потоа реагираше и УЕФА. Ги покани да се сретнат со некои од омилени учесници на европското првенство и им подари комплетна опрема на Сидијан.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK