Хил: Саинц ќе победи и на Сузука

920x1080.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДејмон Хил, поранешен светски шампион во Формула 1, го прогнозираше исходот на престојната трка за Големата награда на Јапонија во Сузука.

Британецот не го дели мислењето на најголемиот дел од јавноста дека ГН На Јапонија ќе ја освои актуелниот шампион, Макс Ферстапен.

„Мислам дека Карлос Саинц ќе победи, Ферстапен ќе биде втор, а Ландо Норис трет“, изјави Хил.

Саинц никогаш во кариерата нема врзано две победи. Возачот на Ферари славеше на последната трка во Австралија.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK