Гвардиола никогаш нема да се врати во Барселона

3945979-80133288-2560-1440.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKТренерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола изјави дека нема кој друг да ја тренира Барселона.

Под водство на Гвардиола, Барселона доминираше во светот на фудбалот. За четири сезони се стекна со репутација на еден од најдобрите. Во првата сезона со Барселона ја освоив тројната круна.

Гвардиола има договор со Манчестер Сити до крајот на сезоната 2025, иако изјави дека нема да потпише нов договор. Тој кратко одговори на новинарското прашање дали постои можност да се врати во Барселона:

„Таа врата е затворена.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK