У18: Македонската репрезентација в четврток гостува во Србија

u18
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Македонката машка фудбалска репрезентација до 18 години неделава ќе ѝ гостува на соодветната селекција на Србија во контролен натпревар.

Како што е соопштено, натпреварот е закажан за в четврток со почеток во 14 часот на теренот на Спортскиот центар на Фудбалската федерација на Србија во Стара Пазова.

За македонските фудбалери претстојно гостување во Србија ќе биде продолжение на подготовките во рамки на кои на почетокот на овој месец одиграа два контролни натпревари против Црна Гора на гостински терен.

На првиот дуел во Бар, македонската репрезентација загуби со 0-3, а на вториот натпервар му се реваншираше на противникот со триумф од 2-1.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK