Струга ТЛ со победа ја почна одбраната на титулата, Шкендија единствена со гостински триумф

shabani
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Со петте денешни натпревари од првото коло почна новата сезона во Првата македонска фудбалска лига. Шампионот Струга Трим Лум ја оправда фаворитската улога против Гостивар.Домашниот терен го одбранија уште и АП Брера, Брегалница и Тиквеш, додека единствено Шкендија ги освои бодовите на страна.

Резултати 1. коло во ПМФЛ сезона 2023/24:

АП Брера Струмица – Вардар 1:0
Брегалница – Силекс 2:1
Струга ТЛ – Гостивар 2:0
Тиквеш – Македонија ЃП 1:0
Воска Спорт – Шкендија 0:1.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK