Македонските фудбалери до 18 години ремизираа со Унгарија

ffm
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Македонската фудбалска репрезентација до 18 години одигра нерешено, 1:1 со соодветната селекција на Унгарија во вчерашниот контролен дуел на стадионот во „Ѓорче Петров”.Унгарците го отворија резултатот со гол од пенал во 23. минута. Конечните 1:1 ги постави капитенот Мелиќи во 55. Минута.

Селекторот Вујадин Станојковиќ натпреварот го почна со следниот состав: Славе Вргов, Андреј Љубевски, Нуман Ајетовиќ, Синани Милот, Анес Мелиќи, Теодор Хаџи Попоски, Тарик Демишоски, Максимилиан Димитријевски, Алтил Алији, Никола Манојлов, Давид Матески. з

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK