–>

Џеко кариерата може да ја продолжи во Фенербахче

20230610155516_big_730x400_59
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Фудбалерот на Интер, Един Џеко може да се пресели во Фенербахче, тврди новинарот Џанлука Ди Марцио.     Триесет и седумгодишниот босански репрезентативец, од претставници на турскиот клуб веќе добил понуда за двегодишен договор.

Сепак, Џеко би сакал да остане во Интер и чека дијалог со раководството на тимот.     Џеко оваа сезона одигра 51 натпревар за италијанскиот клуб, постигна 14 гола и имаше пет асистенции.      Цената на Џеко на фудбалскиот пазар, според порталот Трансфермаркт е четири милиони евра.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK