–>

Мајами го победи Бостон и се пласираше во финалето на НБА плејофот

majami
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Мајами хит ноќеска го победи Бостон селтикс со 103:84 во седмиот натпревар од полуфиналето на НБА плејофот.

Најефикасен на натпреварот беше Џими Батлер од Мајами со 28 поени. Кај Бостон се истакна Џелејн Браун со 19 поени.

Мајами ја доби серијата со 4-3, откако имаше предност со 3:0 во победи.

Во големото финале Мајами ќе се соочи со Денвер нагетс.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK