Еурофарм Пелистер го совлада Вардар 26:23

pelister_vardar_345343
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

 Најдобрите македонски ракометни клубови, Еурофарм Пелистер и Вардар вечерва во Битола приредија ракометен спектакл, а на крајот победата му припадна на подобриот тим во моментов, Еурофарм Пелистер.Со победата битолчани го презедоа лидерското место на табелата кое ги носи до шампионска титула по повеќе од една деценија.

Најдобри во домашниот тим беа голманот Лесјак и репрезентативецот Костески, додека кај гостите со својата бирбеност се истакна Стоилов.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK