–>

Едерсон поради повреда не игра за Бразил

Едерсон-поради-повреда-не-игра-за-Бразил.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKБразилскиот голман и играч на Манчестер сити, Едерсон поради повреда ќе ги пропушти квалификациските натпревари за пласман на Светското првенство.

Едерсон заработи повреда на стапалото на првенствениот натпревар против Челзи во неделата.

Бразил во четврток ќе ја пречека Колумбија, а на 21 ноември во Рио де Жанеиро и гостува на Аргентина.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK