Динамо против ПАОК во Конференциската лига

Динамо-против-ПАОК-во-Конференциската-лига.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВо Нион беше извршена ждрепката за осминафиналето во Конференциската лига.

Според правилата, победниците на групите беа привилегирани и реваншите ќе ги играат на домашен терен.

Динамо од Загреб по непријатните искуства минатата сезона во Атина, го очекува нов судир со грчки клуб, овојпат противник им е тимот на ПАОК.

Исто така, многу интересна ќе биде и пресметката на поранешните европски шампиони Ајакс и Астон Вила.

Осминафинални двојки:

Сервет – Викторија Пилзен
Ајакс – Астон Вила
Молде – Клуб Бриж
Унион Сент Жилоа – Фенербахче
Динамо) – ПАОК
Штурм – Лил
Макаби Хаифа – Фиорентина
Олимпијакос – Макаби Тел Авив

Сите натпревари се закажани за 7 и 14 март. Финалето ќе се игра на 7 јуни во Атина.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK