Де Хеа во Бетис?

david-de-gea2021-22_10kl7le8qjse91svqe5ai4y6ic.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДавид Де Хеа, минатото лето, како слободен играч го напушти Манчестер јунајтед. Имаше понуди, најмногу од Саудиска Арабија, но тој реши да ја чека вистинската, поради што ја пропушти оваа сезона.

Де Хеа на почетокот на сезоната доби понуда и од Реал Мадрид, кој остана без првиот голман Тибо Куртоа, но одби да се пресели на „Сантијаго Бернабеу“. Не откри дали го одбил „кралскиот клуб“ поради финансиската понуда или поради тоа што тој е „дете“ на Атлетико Мадрид.

Шпанските медиуми тврдат дека Де Хеа од наредната сезона се враќа меѓу стативите. Според овие извори тој ќе брани за Бетис. Ќе потпише договор со клубот од Севилја кога ќе започне преодниот рок.

Бетис моментално се седми на табелата во Примера.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK