–>

Барселона му „фрли око“ на Гвидо Родригез од Бетис

Барселона-му-„фрли-око-на-Гвидо-Родригез-од-Бетис.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Барселона ги следи настапите на играчот од средниот ред на Бетис, Гвидо Родригез. Каталонскиот тренер Чави Ернандез сака да го донесе 29-годишниот фудбалер во својот тим во зимскиот преоден рок.

Барселона донесе еден дефанзивен играч за врска во текот на летото, Ориол Ромеу од Џирона, но тренерот би сакал уште еден играч за врска.

Добрата вест за каталонскиот гигант е што на Аргентинецот му истекува договорот на крајот на сезоната, па може да биде доведен како слободен играч следното лето или за скромна сума оваа зима.

Гвидо Родригез дојде во Бетис во 2020 година од Клуб Америка. Брзо стана важен играч во тимот и има 149 настапи, седум гола и три асистенции.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK