–>

Барнли не го пријави Чурлинов за настап во Премиерлигата

Барнли-не-го-пријави-Чурлинов-за-настап-во-Премиерлигата.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Англискиот премиерлигаш Барнли не го пријави македонскиот репрезентативец Дарко Чурлинов за настап во Премиерлигата оваа сезона.

Менаџерот Винсен Компани го достави списокот на 25 играчи за настап во Премиерлигата, а на него го нема Македонецот кој до крајот на есенскиот дел нема да може да игра мечеви во шампионатот.

Чурлинов сѐ уште се опоравува од сепсата која ја доби на крајот на мај, поради која беше хоспитализиран во клиника во Белград.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK