Атлетико донесе романски голман

Атлетико-донесе-романски-голман.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKАтлетико Мадрид се засили со романскиот голман Хорациу Молдован (26). Тој потпиша тригодишен договор, а Атлетико на неговиот клуб Рапид Букурешт му плати 800.000 евра.

Голманот кој има осун настапи за националниот тим на Романија, сезонава за Рапд бранеше во 22 натпревари, 10 пати успеа да ја сочува својата мрежа.

Трансферот на Модован на „Метрополитано“, значи дека Атлетико ќе го напушти Хрватот Иво Грбиќ.

Грбиќ (28), според медиумите во трансфер вреден помеѓу 2,5 и три милиони евра ќе се пресели во Шефилд јунајтед.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK