Алмерија ја забележа првата победа во сезоната

almerija_5756765
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKФудбалерите на Алмерија го совладаа Лас Палмас на гости со 1:0 во натпреварот од 29. коло на шпанската Примера.

 

Екипата од Андалузија ја забележа првата победа во сезонава 2023/2024.

Гостите славеа против Лас Палмас со голот на Лео Баптистаo на асистенција на Ларжо Рамазани во 14. минута.

Така новиот тренер на Алмерија Пепе Мел дојде до победа на своето деби на клупата на новиот клуб.

До три бода стигна и Виљареал кој во локалното дерби ја совлада Валенсија со резултат 1:0.

Домашниот тим промаши пенал во 39. минута кога непрецизен од белата точка беше Алекс Баена.

Сепак, победата за „жолтата подморница“ ја донесе Хорхе Куенка со гол по 54.миннута.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK