–>

Алкараз се пласира во третото коло на УС Опен, Медведев загуби еден сет

carlos-alcaraz-123.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Шпанскиот тенисер Карлос Алкараз се пласираше во третото коло на УС Опен. Сепак, тој доби силен отпор од Лојд Херис од Јужноафриканската република, иако го доби мечот во три сета, со 6:3, 6:1, 7:6.

Алкараз лесно ги комплетираше првите два сета, но во третиот мораше да игра тај-брејк против 177. играч во светот.

Во следната рунда се пласираше и Данил Медведев кој во четири сета го совлада Австралиецот Кристофер О’Конел со 6:2, 6:2, 6:7, 6:2. Тој го загуби третиот сет во тај-брејк, но во останатите беше доминантен.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK