–>

Алкантара би можел да се врати во Барселона

Алкантара-би-можел-да-се-врати-во-Барселона.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKТиаго Алкантара наскоро би можел да се врати во Барселона, клуб во кој ја започна кариерата.

Шпанецот на почетокот на сезоната во Ливерпул го мачеа повреди, а сега предност на неговата позиција имаат Доминик Собослај и Алексис Мекалистер.

Неговиот договор со Ливерпул е до 2024 година, па тој следното лето станува слободен агент.

Алкантара ја напушти Барса во 2013 година, кога на покана на Пеп Гвардиола замина во Баерн за 25 милиони евра. Со Баварците ги освои сите можни трофеи, а од неговото доаѓање во Ливерпул ја освои Премиер лигата, ФА Купот и Лига Купот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK