–>

Земјотрес на Јадранот: се стресе во Италија, недалеку од Римини

zemjotres2.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Земјотрес со јачина од 3,2 степени според Рихтеровата скала е регистриран околу 10 часот во Јадранското Море.

Епицентарот на земјотресот бил на околу 85 километри од Римини во Италија.

Луѓето велат дека почувствувале благ потрес, пренесуваат медиумите.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK