–>

(Видео) Бизарни сцени од најпознатата локација во Италија, туристите во шок

di-trevi-turist.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Жена е снимена како шета низ фонтаната ди Треви во Рим за да го наполни своето шише со вода. Овој инцидент претставува нов шокантен случај на туристи кои сквернават споменици во Италија.

На видео кое кружи на социјалните мрежи, може да се види жена како стои на фонтаната и полни шише со вода.

Таа целосно ги игнорираше знаците поставени околу фонтаната кои забрануваат одење по или пливање во неа.

Додека жената, облечена во бели панталони и сина маица, шета околу фонтаната, случајните минувачи гледаат со неверување.

Инаку, таа фонтана е една од најпопуларните знаменитости во Рим. Завршена е во 1762 година и привлекува огромен број посетители.

Човекот кој го снимил видеото, Лекс Џонс, изјавил дека бил сведок на неверојатната глетка и веднаш знаел дека мора да ја сними случката.

„Помислив, ова е лудо, и веднаш почнав да снимам“, рече Џонс.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK