–>

Се судрија две возила и удрија во паркирано: несреќа во Струмица, двајца тешко повредени

soobrakajka-1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

На 13.08.2023 во 20.00 часот во СВР Струмица било пријавено дека на крстосницата од ул.„Маршал Тито“ и ул.„Димитар Цветинов“ во Струмица се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „рено лагуна“ со струмички регистарски ознаки, управувано од А.К.(33) од Струмица и патничко возило „фолксваген голф“ со странски регистарски ознаки, управувано од С.Т.(21) од с.Ињево, радовишко, кое потоа удрило во паркирано патничко возило „хјундаи санта фе“ со бугарски национални ознаки, паркирано од Ј.Н.Д.(55) од Република Бугарија.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот на возилото „фолксваген голф“, а неговиот сопатник Ѓ.Т.(20) се здобил со телесни повреди, констатирани во Општата болница Струмица. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Струмица.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK