–>

Приведени две лица во скопско поради бесправна сеча на дрва

Понизноста на СДС и Ковачевски кон ДУИ, само да им опстои владата дозволи Скопје да стане косовски пашалак
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Денеска околу 13.00 часот во атарот на викенд населба Бродец, место викано „Раеви ливади“, полициски службеници од ЕВР Чаир ги лишиле од слобода В.Ј. и малолетник, двајцата од село Љубанци, скопско, извести МВР.

– Тие биле затекнати како со моторна пила неовластено сечат огревни дрва, соопшти МВР.

По целосно документирање на случајот, ќе биде поднесена соодветна пријава.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK