–>

Детали за сообраќајката кај Бит пазар, 20-годишна скопјанка настрада со електричен тротинет

soobrakajka-bit-pazar-1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Вчера во 08.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Крсте Петков Мисирков“ во Скопје се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фолксваген туран“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Е.С.(64) од Скопје и електричен тротинет, управуван од М.Р.(20) од Скопје.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила М.Р., констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK