–>

Претседателот Стево Пендаровски во работна посета на Албанија

Stevo Pendarovski
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Претседателот на државата Стево Пендаровски во недела, 23 јули, ќе престојува во еднодневна работна посета на Република Албанија.Пендаровски ќе биде придружуван од сопругата Елизабета Ѓоргиевска, а посетата е на покана на албанскиот претседател Бајрам Бегај.

Според агендата, предвидено е Пендаровски да ги посети општините Пустец и Подградец.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK