Обраќање на премиерот Ковачевски на универзитетот Џон Хопкинс во Вашингтон (во живо)

kovachevski 2
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Премиерот Димитар Ковачевски во рамки на работната посета во Вашингтон, има обраќање на престижниот универзитет Џон Хопкинс во Вашингтон на тема „Неодложна потреба за економски развој на Балканот“.Ковачевски ќе има средби и со америнскиот сенатор Крис Марфи, со конгресмените Брендан Бојл и Деби Дингел, како и со останати високи владини претставници, сенатори и конгресмени.

Во делегацијата која ја предводи премиерот Ковачевски на денешните средби е министерот за надворешни работи, Бујар Османи, соопшти владината прес-служба.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK