Претседателот Пендаровски ќе присуствува на церемонијата на крунисување на британскиот крал Чарлс Трети

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Претседателот Стево Пендаровски, придружуван од сопругата Елизабета Ѓоргиевска, ќе присуствува на церемонијата на крунисување на британскиот крал Чарлс Трети што ќе се одржи утре во Вестминстерската опатија во Лондон.На крунисувањето се поканети шефови на држави со кои Лондон има целосни дипломатски односи, како и претставници на британските региони и прекуокеанските територии.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK