Мицкоски: Во овој парламентарен состав и под овие услови уставни измени нема да има

ustav
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицковски денеска уште еднаш повтори дека во овој парламентарен состав и под овие услови, уставни измени нема да има.Одговорајќи на новинарски прашања по средбата во Сојузот на стопански комори (ССК), Мицкоски рече дека за него тоа е затворена тема.

-Тоа за мене е затворена тема. Многу пати сум го кажал мојот став, ставот на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата. Во овој парламентарен состав, под овие услови, под бугарски диктат, уставни измени ќе нема, истакна Мицкоски.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK