„Енергетска безбедност и зелена транзиција“ – прва трибина на СДСМ од серијалот „Резултати што прават разлика“

sdsm_24324234
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

– СДСМ денеска во кино Милениум во ГТЦ ќе ја одржи првата од серијалот тематски трибини „Разултати што прават разлика“.

Трбината е на тема „Енергетска безбедност и зелена транзиција“ и во организација на Комисијата за енергетика на СДСМ.

На трибината се најави обраќања на премиерот и претседател на СДСМ Димитар Ковачевски, на заменик претседателката на партијата Сања Лукаревска и на други учесници чија дејност е енергетиката.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK