Времето сончево и топло, температурите ќе достигнат до 28 степени

meteo-park-sonce-800x600.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 3 до 9, а максималната ќе достигне од 23 до 29 степени.Во Скопје сончево и топло со слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 8, а максималната ќе достигне до 28 степени.

Продолжува периодот на сончево и топло време со појава на мала до умерена локална облачност. До сабота ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK