Времето променливо облачно со сончеви периоди, следува пораст на температурите

sonce_oblak
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Променливо облачно со сончеви периоди особено попладне. Ќе дува умерен, а долж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен правец (над 60 km/h). Минималната температура ќе биде во интервал од -4 до 2, а максималната ќе достигне од 4 до 13 степени.Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди и со умерен до засилен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до -2, а максималната ќе достигне 9 степени.

По утрешното преодно наоблачување, следува период на стабилно и суво време со пораст на температурите. Значително потопло ќе биде во недела и на почетокот од следната седмица.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK