(Видео) Османи прв собра 10.000 потписи за претседател: „Веста ме најде во домашен амбиент“

osmani-224342423
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Кандидатот за претседател од редовите на ДУИ и актуелен шеф на МНР, Бујар Османи,  преку видео порака објави дека собрал десет илјади потписи, со што го исполнува условот за учество на престојните претседателски избори.Во обраќањето, Османи рече дека веста за потписите го затекнала во домашен амбиент.

Повика на позитивна кампања, каде ќе се судрат идеите и делата.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK