(Видео) Оградата од мостот во Автокоманда падна врз две возила

ograda-most-avtokomanda-2.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДел од оградата заедно со рекламно пано од железничкиот мост во Автокоманда паднале врз две возила во движење додека во екот на невремето кое го зафати попладнево Скопје.

Нема информации за повредени лица, соопштија од Центарот за управување со кризи.

https://makfax.com.mk/wp-content/uploads/2024/06/02100045-4f77-41dd-a81b-9c0a4a2e5d0c.mp4

„Макфакс“ претходно објави дека колони возила останаа заглавени на улицата. Граѓаните апелираат да не се користи влезот во Скопје преку Автокоманда бидејќи патот е целосно блoкиран, а градските служби во моментот се на терен.

Од невремето кое вечерва го зафати Скопје во оперативниот центар на ЦУК стигнале околу 70 пријави од 112 кои претежно се за паднати дрва во општините Аеродром, Гази Баба и Центар. Има и пријави за поплавени подруми и улици во Бутел и Ѓорче Петров. Сите пријави се пренесени на надлежни институции.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK